Kurs fotografii podstawowy to 10 godzin zajęć opisujących podstawy fotografii, podstawowe wykorzystanie aparatu i edycji zdjęć. Przeważnie są to zajęcia dwudniowe – weekendowe. Pierwszego dnia dwie – trzy godziny teorii i plener praktyczny. Dzień drugi to plener i edycja zrobionych zdjęć.

Opowiadam jaki dobrać aparat do fotograficznych założeń, jaki smartfon również, by technologia nie pokonała Cię na starcie. Od czego zacząć by wiedza o fotografii pomogła Ci robić dobre zdjęcia technicznie. Podstawowe pojęcia techniczne i manualne. Te dwie – trzy godziny teorii: czas, przysłona, czułość. To „must have”.

Najważniejsze w fotografii to zdjęcia

Główny nacisk w kursach kładę na zajęcia praktyczne – plenery. Bez względu na pogodę będziemy chodzić i fotografować. Wilanów to miejsce idealne, jest i nowoczesna architektura i dzika jeszcze przyroda. Chodzimy i fotografujemy, ja cały czas podpowiadam. Dlatego trzy osoby na kursie fotografii to maksimum. Łatwiej np. gdzieś wejść i każdemu mogę poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Archiwum fotograficzne

Mieć dużo ciekawych zdjęć to jedno. Ale jak po dłuższym czasie jak je odszukać? Ostatnie dwie – trzy godziny kursu podstawowego fotografii to podstawowa edycja zdjęć. Pokazuję jak właściwie katalogować i opisywać zdjęcia. Jakich programów używać.

Jeżeli po kursie fotografii podstawowym spodobała Ci się fotografia, zapraszam na kolejne.

Podobne wpisy